,,Głos Pinokia”-2017/2018

„GŁOS PINOKIA”   NR 1/2018

Witamy się z Państwem serdecznie w Nowym Roku. Poniżej podsumowanie tego, co się wydarzyło w grudniu oraz w styczniu w naszym przedszkolu.

Na początku grudnia przedszkolaki świętowały imieniny Mikołaja, słuchały opowiadań na powyższy temat, kolorowały postać Mikołaja i szukały z przejęciem słodkości ukrytych przez Świętego.

Cały grudzień upłynął dzieciom na przygotowaniach do Świąt, poznawały tradycje, wykonywały różne prace, przygotowywały się do Jasełek i przygotowywały upominki dla Rodziców.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się swoim Rodzicom w Jasełkach przygotowanych przez Nauczycielki w grupach z nieocenioną pomocą Pani Karoliny.

W grudniu nastąpiło rozwiązanie naszego konkursu na: ,,Aniołki skrzydlate”. Dziękujemy za zaangażowanie, otrzymaliśmy od Państwa 36 wspaniałe aniołki.

W grudniu braliśmy udział w akcji ,,Góra grosza”. Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie. W tym roku zebraliśmy rekordową kwotę: 783,04 zł. –ponad dwa razy więcej, niż w ubiegłym roku!!! (zdjęcia w Galerii na naszej stronie).

Przed Świętami w naszym Przedszkolu tradycyjnie odbyła się Wigilia, podczas której wspólnie spotkaliśmy się, aby śpiewać kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, spożywaliśmy potrawy wigilijne i szukaliśmy prezentów od Gwiazdora (zdjęcia w Galerii).

Dużo pracy natomiast włożyła Hania S. z grupy Pszczółek ze swoją mamą w przygotowanie domku z piernika, za który zresztą otrzymała główną nagrodę w konkursie międzyprzedszkolnym (zdjęcia w Galerii).

W grudniu odbyło się trzecie spotkanie Lokalnego Klubu Czytelniczego. Podczas grudniowego spotkania było dużo zabaw min. z wykorzystaniem światła i ciemności (zdjęcia w Galerii).

Natomiast na początku stycznia nasze Motylki wspaniale zaprezentowały się tańcząc i śpiewając  w DK Jędruś na finale WOŚP.

Także w styczniu we wszystkich grupach odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których Rodzice i Dzieci wykonały prezenty dla Dziadków. Powstały piękne kartki, kwiaty, wachlarze czy świeczniki (zdjęcia w Galerii).

Ale styczeń to przede wszystkim Święto Babci i Dziadka. Uroczystości odbyły się we wszystkich grupach. Były prezentowane Jasełka, piosenki, wiersze dla Babci i Dziadka, przedszkolaki wręczały  upominki, buziakom i przytulaskom nie było końca.

W styczniu odbyło się także czwarte spotkanie Lokalnego Klubu Czytelniczego. Podczas tego spotkania było dużo zabaw z wykorzystaniem sznurka, a także przygotowaliśmy kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy uli. Zamenhoffa (zdjęcia w Galerii).

 

„GŁOS PINOKIA”   NR 8/2017

Witamy się jesiennie w kolejnym numerze naszego biuletynu. Poniżej podsumowanie tego, co się wydarzyło w listopadzie w naszym przedszkolu.

W listopadzie  odbyło się drugie spotkanie Lokalnego Klubu Czytelniczego (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej). Na spotkania te, podczas których poznamy nieco inne książki, zapraszamy Rodziców z dzieckiem co miesiąc. Proszę śledzić informacje w kalendarium oraz szukać plakatu w  szatni. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie grupy brały udział w warsztatach badawczych i laboratorium naukowym, podczas których w przystępny sposób doświadczały różnych zjawisk fizycznych (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Pszczółki uczestniczyły, dzięki pomocy Mamy Rozalki T., w spotkaniu z językiem migowym, w czasie którego dodatkowo zakładały symulatory  wad wzroku i słuchu (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Nasze Przedszkole wzięło także udział w akcji organizowanej przez fundację: ,,Mam marzenie”, polegającej na zbiórce pluszaków na rzecz poznańskich szpitali. Zebraliśmy 36 misiaków. BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY!!! (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Wszystkie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu: ,,Bezpieczny przedszkolak”. Nasze pociechy uczyły się min., jak być asertywnym i nie rozmawiać z nieznajomymi (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Nasze przedszkolaki rozmawiały również o swoich prawach, rysowały je, tworzyły plakaty.

W listopadzie zorganizowaliśmy konkurs pt. ,,Jesienne czary”. Otrzymaliśmy 39 pięknych, oryginalnych prac. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA AKTYWNY UDZIAŁ!!!

Wszystkie grupy zrealizowały projekty: ,,Pies” w Mrówkach, ,,Drzewo” w Motylach, ,,Książka” w Świerszczach, ,,Jesień” w Biedronkach, ,,Teatr” w Pszczółkach. W najbliższym czasie relacja zdjęciowa w zakładce Projekty na naszej stronie internetowej.

Pszczółki brały udział w zawodach w Szkole Sportowej na Osiedlu Piastowskim. Nasze najstarsze przedszkolaki zajęły w I turnieju Mikołajkowym I miejsce. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Uwaga akcja: ,,Góra grosza”!!!

W naszym Przedszkolu, jak co roku organizujemy zbiórkę min. na rodzinne domy dziecka, pogotowia rodzinne, rodziny zastępcze w ramach akcji: ,,Góra grosza”. Pieniążki dziecko przynosi do swojej grupy. Zachęcamy gorąco i z góry serdecznie dziękujemy! Akcja trwa do 2 stycznia 2108r.

Uwaga konkurs!!!

 Serdecznie zapraszamy do konkursu przedszkolnego: ,,Aniołki skrzydlate”. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę w formie przestrzennej. Prac przyniesionych na konkurs nie zwracamy. Aniołki przynosimy do nauczycieli grup do 15 grudnia!!!

„GŁOS PINOKIA”   NR 7/2017

 Witamy się jesiennie w kolejnym numerze naszego biuletynie. Poniżej podsumowanie tego, co się wydarzyło w październiku, w naszym przedszkolu.

Na początku miesiąca Świerszcze i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Szreniawy. Uczestniczyły tam w zajęciach edukacyjnych nt:,,Jesień na wsi” (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

W ramach naszych działań charytatywnych uczestniczyliśmy w akcji: ,,Kup Pan szczotkę”. Dzięki Państwu ofiarności zebraliśmy 56 szczoteczek i 33 pasty. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!!! (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

W październiku nasze najmłodsze dzieciaczki uczestniczyły w uroczystości pasowania na przedszkolaka. Wspaniale dały sobie radę ze wszystkimi zadaniami (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Jak co roku, jesienną porą odbył się w naszym przedszkolu Jesienny Bal Kolorów, tegoroczna edycja pod patronatem pyry. Stemplowaliśmy liście pieczątką z ziemniaka, podawaliśmy sobie ziemniaka z ręki do ręki, zaprezentowaliśmy krótkie rymowanki o pyrkach, a Panie obierały i ścierały ziemniaki na plyndze. Nad wszystkim czuwała P. Danusia, P. Wioletka, a o oprawę muzyczną i taneczną zadbała P. Aneta i P. Karolina (rytmiczka) – (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Natomiast Biedronki i Motyle korzystając z październikowego słońca wybrały się na wycieczkę do Rogalina, gdzie odnalazły min. nasze pomniki przyrody i świetnie się bawiły (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Dzięki zaangażowaniu Taty Kuby P. z Motyli przedszkolaki mogły pojechać na Stadion Lecha. Wyjazd te dostarczył Motylkom niezapomnianych przeżyć (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

W październiku odbyło się pierwsze spotkanie Lokalnego Klubu Czytelniczego (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej). Na spotkania te, podczas których poznamy nieco inne książki, zapraszamy Rodziców z dzieckiem co miesiąc. Proszę śledzić informacje w kalendarium oraz szukać plakatu w  szatni. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie grupy realizowały w październiku i nadal będą realizować projekty. Zachęcamy do współpracy. Podsumowanie projektów w listopadowym biuletynie.

„GŁOS PINOKIA”   NR 6/2017

Miesiąc wrzesień to czas powakacyjnych spotkań, wzajemnych powitań, no i czas rozłąki z rodzicami, szczególnie źle znoszony przez najmłodsze dzieci. Wydaje się jednak, że sytuacja się ustabilizowała i teraz będzie tylko lepiej. Jeżeli nawet zdarzają się jeszcze problemy, to prosimy o stały kontakt z Nauczycielkami i  wypracowanie wspólnego ,,frontu działań”.

Przedszkolaki we wrześniu obchodziły swoje święto. Z tej okazji cały tydzień upłynął nam sportowo- dzieci poznawały min. różne dyscypliny sportowe, odkrywały znaczenie kół olimpijskich. Grupę Pszczółek odwiedziła Mama Hani N. i przeprowadziła zajęcia- zawody sportowe w ogrodzie przedszkolnym. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Grupa Mrówek uczestniczyła w spotkaniu z uczennicą ze szkoły sportowej.

Szczególne podziękowania dla Rodziców Kacpra G. z grupy Mrówek, którzy przygotowali i przeprowadzili zajęcia z capoeiry dla całego przedszkola. (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Niewątpliwą atrakcją  były dla dzieci warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie wymyślały i szykowały sobie kanapki na śniadanie.  (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

Natomiast nasze najstarsze przedszkolaki Pszczółki w ramach poznawania owoców wykonały min. galaretkę owocową. (zdjęcia w Galerii na naszej stronie internetowej).

DRODZY RODZICE-PONIŻEJ BAJKA RELAKSACYJNA M. MOLICKIEJ. Bajki relaksacyjne (rodzaj bajki terapeutycznej) wyciszają, odprężają, uspokajają dziecko. Warto je czytać dzieciom, dobrze ,,robią” również dorosłym.

Słonko cały dzień świeciło, aż w końcu poczuło się bardzo zmęczone. Jego promienie stawały się coraz słabsze, coraz chłodniejsze słabiej ogrzewały ziemię. Zobaczyło w oddali małą górkę. Postanowiło schować się za nią i odpocząć. Wolno popłynęło po niebie w jej kierunku. Gdy znalazło się za szczytem pagórka, poczuło się jeszcze bardziej zmęczone. Słonko ogarnęła senność. Obok przepływały małe obłoczki, jeden, drugi, trzeci…. Niewiele myśląc wskoczyło w sam środek puszystej, błękitnej chmurki. Wtuliło się w mięciutki obłoczek i poczuło przyjemne ciepło. Chmurka jak pierzynka otuliła je ze wszystkich stron. Było wygodnie, przyjemnie, bezpiecznie. Obłoczek unosił słonko i delikatnie kołysał. Z daleka dochodził delikatny śpiew ptaków, który jak kołysanka tulił do snu. Słonko rozłożyło się wygodnie, odpoczywało. Oddychało równo, miarowo, spokojnie. Czuło się coraz bardziej senne i senne. Zamknęło oczy i popłynęło leżąc na obłoczku.. Płynęło i płynęło leżąc bezwładnie. Promienie całym ciężarem spoczęły na obłoczku. Obok płynęły chmurki jedna, druga, trzecia, nie spiesząc się, powoli. Słonko oddychało równo, miarowo, spokojnie. Powyżej był błękit, spod którego wyglądały migocące gwiazdki i śpiący księżyc zwinięty, jak rogalik. Poniżej znajdowały się pagórki porośnięte zielenią, a w dolinie leniwie płynęła rzeka. Słonko zamknęło oczy i odpoczywało. Całe zmęczenie trudami dnia z wolna uwalniało się i spływało na chmurkę. Słonko stawało się coraz lżejsze i lżejsze, wymywało z siebie całe zmęczenie. A obłoczek robił się coraz cięższy i cięższy, coraz ciemniejszy i coraz większy. Aż stał się dużą chmurą, z której spadł deszcz. Krople, jak wielkie sople, spadały na ziemię: kap, kap, kap… Chmura pozbyła się niechcianego ciężaru i z powrotem stała się obłoczkiem. Nie wiadomo skąd nagle pojawił się delikatny wiaterek. Podmuchał na chmurki, które zaczęły szybciej płynąć po niebie. I jeszcze szybciej i szybciej. Ze słonka ściągnął obłoczek jak pierzynkę. Wówczas słońce otworzyło oczy, ziewnęło, przeciągnęło się i wolno podniosło się z mięciutkiego obłoczka. Orzeźwiający wiaterek wiał coraz mocniej i mocniej. Zewsząd dochodził coraz głośniejszy śpiew ptaków. Słonko ciekawie wyjrzało zza chmurki i zobaczyło, jak drzewa, krzewy wyciągają swe liście do nieba czekając na ciepłe promienie. Wiatr dmuchał na chmurki jak na dmuchawce, z coraz większą siłą, aż rozpierzchły się po całym niebie. Słonko poczuło się lekkie i rześkie. Otrzepało z siebie resztki snu i pełne nowych sił zeskoczyło z obłoczka, który czym prędzej popędził za innymi. Zajaśniało pełnią blasku i znowu skierowało promienie na ziemię, obdarzając drzewa, kwiaty i krzewy swym ciepłem. Wokół zapanowała radość.